Proč nalepit vinylovou podlahu na stěnu?

Zdi na chodbách a v předsíních dostávají mnohdy hodně zabrat. Stěny za věšákem jsou špinavé od mokrých bund, zdi na chodbách zase od domácích mazlíčků. Existuje nějaké praktické řešení, které stěny ochrání a zároveň vypadá fantasticky?

Nalepte na stěnu vinylovou podlahu

Na extrémně namáhané stěny potřebujeme materiál, který je odolný proti otěru a poškrábání, zároveň je omyvatelný a snadno se udržuje. Vinylová podlaha je geniální řešení. Splňuje veškeré požadavky, je cenově dostupná a vydrží desítky let jako nová. Nerozhází ji mokré bundy, ani čtyřnozí mazlíčci celí od bláta. Stačí vzít hadr, mýdlovou vodu a za pár vteřin je po katastrofě. Teď už jen stačí si vybrat dekor (dokonalou imitaci dřeva si zamilujete na první pohled) a můžeme jít lepit.

Vinyl na stěně - herald-review.com, pinterest.com

Lepení vinylových podlah na stěnu krok za krokem

Na stěnu volte celoplošně lepený typ vinylové podlahy o tloušťce 2–2,5 mm. Pro naše potřeby to úplně stačí a zároveň tím hodně ušetříme.

  1. krok: Stěna před lepením musí být dokonale hladká a rovná. Ideální je zeď se zcela novou omítkou. Pokud máte na zdi několik nátěrů, zeď oškrábejte špachtlí až na omítku.
  2. krok: Napenetrujte zeď a nechte ji pořádně vyschnout.
  3. krok: K lepení vinylové podlahy na zeď je potřeba použít speciální lepidlo. S výběrem lepidla vám rádi pomůžeme.
  4. krok: Pro perfektní výsledek je zcela zásadní nanést lepidlo na stěnu (popř. i na rub vinylové podlahy podle typu lepidla) rovnoměrně. S tím nám pomůže špachtle se zubováním, kterou stáhneme lepidlo od shora dolů.
  5. krok: A nakonec stačí přilepit vinylové dílce.

Lepení vinylové podlahy na stěnu není nijak zvlášť složité a každý průměrně zručný člověk by to měl bez větších potíží zvládnout. S výběrem vhodné vinylové podlahy si nemusíte lámat hlavu. Poradíme vám.

Jaká stěna dostává nejvíce zabrat u vás? Ochraňte ji vinylovou podlahou v moderních dekorech. Nejen, že je to praktické, ale zároveň tím dodáte obyčejné chodbě nový moderní šmrnc.

Další články:

Potřebujete poradit?

napište nám > zavolejte: 603 279 682

nebo se zastavte osobně: Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9

Jsme tu pro Vás a Vaše podlahy již 14 let!

Zavolejte. 603 279 682
Nebo se u nás zastavte. Lovosická 439/42, Praha 9
Návštěva vzorkovny po telefonické dohodě.
Volejte prosím na tel. +420 603 279 682.
zavřít

Poptávkový formulář