Pokládka vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy může být realizována dvěma způsoby. Klasické lepené vinylové dílce se pokládají lepením k podkladu. Plovoucí vinylové podlahy se zámkem se pokládají na volno.

Pokládka vinylových podlah Praha a okolí

Zajistíme pro vás odbornou a precizní pokládku Vaší nové vinylové podlahy. Primárně se zaměřujeme na Prahu a okolí, po domluvě ale není problém zrealizovat pokládku kdekoli v ČR. Pokládka na volno (zámkové/plovoucí vinylové podlahy - dílce click/role) u nás stojí 175 Kč / m2*. Pokládka lepením (lepené vinylové podlahy - dílce/role) vč. lepidla pak 185 Kč / m2*. Zajišťujeme také lištování, výrobu soklů, lepení schodů, podříznutí dveří, instalaci prahu, průvlak a další činnosti, které s pokládkou vinylové podlahy souvisejí. Rádi vás také přivítáme v naší rozsáhlé vzorkovně v Praze.

*„Uvedené ceny jsou pouze orientační a mohou se lišit (záleží především na velikosti zakázky). Pro přesnou cenovou kalkulaci nás prosím kontaktujte."

V případě zájmu o pokládku podlahy prosím volejte na +420 603 279 682 nebo piště prostřednictvím kontaktního formuláře.

>> POPTAT POKLÁDKU <<
>> NABÍDKA PODLAH <<

Vinylova - podlaha - gerflor5 Vinylova - podlaha - gerflor6 Vinylova - podlaha - gerflor7 Vinylova - podlaha - gerflor8

Pokládka vinylové podlahy lepením (lepené vinylové dílce)

Vinylový dílec je přibližně 2 mm silná podlahová krytina, která se lepí k podkladu kvalitními podlahářskými lepidly. Podklad, ke kterému budete vinylovou podlahu lepit, musí být vyštěrkovaný, zcela rovný, dokonale čistý a zbavený jakýchkoli nečistot, hlavně drobných kamínků. Povrch podkladu musí být rovněž bez jakýchkoli prasklin. V opačném případě se veškeré nedokonalosti brzy po položení objeví i na povrch vaší nové podlahy. Pro běžné používání není nutné pod krytinu pokládat speciální podložky, pouze ve velkých a hodně namáhaných prostorách se pod vinylovou podlahu kladou protiskluzové izolační a akustické podložky.

Pro realizaci pokládky vinylové podlahy lepením je nepochybně potřeba jistá zkušenost se správným technologickým postupem při lepení. Nejdůležitější a obvykle také, zejména při pokládce podlahy svépomocí, nejvíce kritickou částí pokládky, je nanesení správného množství lepidla a vystižení ideální chvíle pro položení vinylové podlahy (lepidlo musí být ideálně odvětrané). Další věc, na které záleží, je odhad velikosti plochy, na kterou je lepidlo naneseno a kterou je pokládající schopen dostatečně rychle a přitom precizně a přesně zpracovat.

Pokládka klasických vinylových dílců obvykle bývá svěřována profesionálům. Pokud jde o pokládku svépomocí, je nutné kriticky odhadnout své schopnosti a pokud možno si vše nejdříve vyzkoušet na nějakém méně frekventovaném místě (dílna, komora apod.). O pokládku Vaší nové podlahy se rádi postaráme. Profesionální odborná pokládka vč. lepidla u nás stojí 185 Kč / m2. Zajišťujeme také lištování, výrobu soklů, lepení schodů, podříznutí dveří, instalaci prahu, průvlak a další činnosti, které s pokládkou vinylové podlahy souvisejí.

Pvc - podlaha - gerflor - texline - walnut Pvc - podlaha - gerflor - texline - walnut - 2 Pvc - podlaha - gerflor - texline - walnut - 3 Pvc - podlaha - gerflor - texline - walnut - 4

Pokládka plovoucí (zámkové) vinylové podlahy

Pokládka zámkové vinylové podlahy se provádí podobně jako u plovoucích podlah. Podlahy se k sobě vzájemně připevňují zámkovými spoji na krátké i dlouhé straně dílu.

Tato technologie umožňuje poměrně jednoduchou a rychlou pokládku vinylové podlahy, s nižšími nároky na přípravu podkladu. Zámkové vinylové podlahy snesou drobné nerovnosti. Vinylové dílce lze položit na systémy podlahového vytápění.

K instalaci zámkové vinylové podlahy není zapotřebí žádného lepidla. Díky své konstrukci lze podlahu snadno položit a v případě potřeby i rozložit, například při výměně poškozeného dílce.

Samotná instalace zámkových vinylových dílců nevyžaduje žádné speciální podlahářské nářadí. U pokládky si vystačíte s obyčejnou tužkou, svinovacím metrem a ostrým nožem nebo řezačem opatřeným odlamovací čepelí.

U většiny zámkových vinylů se uvádí doba položení cca až 8 m²/h. Samozřejmě v nepravidelných místnostech s náročnějšími tvary stoupá i náročnost pokládky a tím pádem se prodlužuje i doba, za kterou bude člověk schopný podlahu nainstalovat.

Oproti klasicky lepeným vinylovým dílcům však jsou výhody zámkových podlah „vyváženy“ vyšší cenou. Nevýhodou plovoucích vinylových dílců je také fakt, že většina druhů není vhodná do vlhkých prostor (volte dílce s voděodolným zámkovým spojem). Pokládka zámkových krytin je relativně jednoduchá a zvládne ji i šikovný kutil. Pokud šikovný kutil nejste, nebo se Vám pokládka svépomocí realizovat nechce, či prostě jen raději svěříte pokládku profesionálům, rádi se o pokládku Vaší nové vinylové podlahy postaráme. Cena za pokládku zámkových vinylových dílců je 175 Kč / m2. Zajišťujeme také lištování, výrobu soklů, lepení schodů, podříznutí dveří, instalaci prahu, průvlak a další činnosti, které s pokládkou vinylové podlahy souvisejí.

Vinylova - podlaha - gerflor Vinylova - podlaha - gerflor2 Vinylova - podlaha - gerflor3 Vinylova - podlaha - gerflor4

Tipy pro pokládku vinylové podlahy svépomocí

zavřít

Poptávkový formulář